plesn

Pleśń na roślinach w lesie w słoiku

W moim lesie w słoiku pojawiła się pleśń na roślinach, co zrobić?!

Plplesn na roslinacheśń na roślinach może się pojawiać w początkowych fazach rozwoju. Jeżeli występuje na obumarłych częściach roślin, które opadły na ziemie to jest to zjawisko całkiem normalne. Można usunąć te fragmenty, żeby pleśń się nie rozprzestrzeniała. Natomiast jeżeli pleśń pojawi się na żywych częściach roślin, należy jak najszybciej usunąć zainfekowane fragmenty roślin i uchylić pokrywkę, aby nadmiar wody odparował. Ekosystemy zamknięte w szklanych pojemnikach narażone są na występowanie chorób grzybowych, ponieważ jest w nich podwyższony poziom wilgotności oraz nie ma możliwości przewietrzania roślin, w taki sposób jak w otwartym terenie. W przypadkach pojawienia się chorób grzybowych, czy szkodników należy poradzić się specjalisty w zakresie ochrony roślin.

Gdyby jednak roślina zaczęła obumierać w słoiku należy ją wysadzić wybrać troszkę ziemi w miejscu, którym była wsadzona i dosypać świeżej ziemi.

Specjalistyczną ziemię do lasu w słoiku można zakupić w naszym sklepie:

https://growitbox.com/pl/strona-glowna/143-zestaw-podloze.html

Po wielu miesiącach poszukiwań oraz testów różnych preparatów udało nam się skomponować preparat który wpływa korzystnie na kondycję roślin oraz w znaczący sposób redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia pleśni w słojach. Preparat ten powstaje przy użyciu mikroorganizmów, które żyją w symbiozie z roślinami, a także przyśpieszają rozkład materii organicznej i jej obieg w ekosystemie.

Preparat ten można nabyć w naszym sklepie.

https://growitbox.com/pl/strona-glowna/506-preparat-mikrobiologiczny-anty-plesn.html

Dodaj komentarz