Podlewanie lasu w słoiku

Las w słoiku to minimum pracy, a maksimum satysfakcji. Kompozycje roślin w szklanych pojemnikach są dość proste w pielęgnacji. Poniżej znajdziesz kilka prostych zasad na podlewanie lasu w słoiku.

Roinstrukcje jak podlewac las w sloikuśliny uprawiane w zamkniętych szklanych pojemnikach, takich jak wazony, słoje czy terraria należy podlewać dużo rzadziej niż te uprawiane w zwykłych doniczkach.W zamkniętym pojemniku wilgoć „uwięziona” jest w środku naczynia, więc nie trzeba jej tak często uzupełniać. W początkowej fazie rozwoju Twojego ekosystemu podlewaj rośliny niewielką ilością wody (w zależności od wielkości pojemnika od 50 ml do 250 ml) raz na około dwa tygodnie. Po okresie „dojrzewania” ekosystemu należy zmniejszać ilość wody, aż do całkowitego zaprzestania podlewania. Stabilna biosfera (nasz las w słoiku) nie wymaga dostarczania wody do pojemnika, ponieważ wilgoć krąży w powietrzu z którego rośliny ją pobierają.

W przypadku pojawienia się kropli wody lub pary wodnej na ściankach słoja, należy uchylić pokrywkę, tak aby nadmiar wilgoci mógł wyparować. W początkowej fazie rozwoju pokrywka może być uchylona przez cały czas. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku kiedy pokrywka jest uchylona przez cały czas, nasze rośliny będą potrzebowały więcej wody.

Mech

Mech należy zraszać, a nie podlewać. Mech „łapie” wilgoć z powietrza, a nie z ziemi. Jest to bardzo częsty błąd popełniany przy pielęgnacji mchów. Mchy należy zraszać co około dwa tygodnie, w zależności od nasłonecznienia oraz od temperatury w pomieszczeniu. Jeżeli mech zmienia kolor na srebrny jest to sygnał że potrzebuje wody.

 

Jak w prosty sposób zbudować swój mały ekosystem znajdziesz w tym artykule na stronie sklepu: DIY Budowa lasu w słoiku oraz na blogu

Zapraszamy na naszą stronę http://growitbox.com/ gdzie oferujemy gotowe zestawy do zbudowania swojego małego lasu w słoiku

Dodaj komentarz